4. konference

Future world:
Longevity

sustainable,
iconic, innovative, and well-lived

25. 5. 2023

ve spolupráci s Centrem pro studium dlouhověkosti (CELLO)
Fakulta humanitních studií, Univerzita Karlova

Koupit vstupenky

hosté

Konference Vogue Live 2023, kterou moderuje jedna z nejslavnějších supermodelek světa, podnikatelka a cover star prvního vydání Vogue CS Karolína Kurková, přináší nejnovější trendy v nejprogresivněji se rozvíjejícím oboru LONGEVITY. Odborníci z nejrůznějších oborů z celého světa pohovoří o inovativních přístupech a objevech a seznámí vás s tím, jak dlouhý a dobrý život dopřát sobě a svým blízkým.

Můžete se těšit například na Buraka Öymena v rozhovoru s manželkou Terezou Maxovou, dále Ivu Holmerovou, garantku studií dlouhověkosti na Univerzitě Karlově, Jill Litt z University of Colorado, výživovou poradkyni Gabrielu Peacock, Petra Šrámka, zakladatele LongevityTech.Fund, a mnoho dalších.

Konference se koná pod záštitou profesorky Mileny Králíčkové, rektorky Univerzity Karlovy.

speakers

Karolína Kurková

Jedna z nejslavnějších supermodelek světa je rovněž podnikatelkou a mimo jiné spolumajitelkou kosmetické značky Gryph & IvyRose. Její hvězdnou kariéru odstartovala obálka Vogue v roce 2001 a objevila se rovněž na obálce prvního čísla československé edice Vogue. Získala ocenění od neziskové organizace Women Together za humanitární práci a charitativní aktivity ve prospěch dětí. Celou akcí bude účastníky provázet.

Tereza Maxová

Přední česká topmodelka, která aktivně působí již téměř tři desetiletí ve světovém modelingu. Ani na vrcholu své kariéry neztratila kontakt se skutečným světem a už v roce 1997 po návštěvě krčského kojeneckého ústavu začala pomáhat českým opuštěným dětem. Je držitelkou mnoha mezinárodních ocenění v oblasti filantropie. Posláním Nadace Terezy Maxové dětem je umožnit každému dítěti prožít spokojené a bezpečné dětství v rodinném prostředí a dát znevýhodněným dětem šanci na lepší život.

Burak Öymen

Spoluzakladatel Kaplankaya, pobřežní destinace na tureckém pobřeží Egejského moře, a spoluzakladatel Harvest Series, série inovativních setkání zaměřených na sdílení znalostí a nápadů, na kterých se setkávají největší kapacity z celého světa, aby společně prozkoumaly důležitá témata, která ovlivňují nás i naši planetu. Společně se svou manželkou Terezou Maxovou se podělí o nejdůležitější momenty ze šesti dílů Harvest Series zaměřených na wellbeing a přírodu.

Dagmar Havlová Veškrnová

Dagmar Havlová Veškrnová je populární a oceňovanou českou divadelní, filmovou i televizní herečkou. Od roku 1997 byla manželkou prezidenta Václava Havla, dnes spravuje jeho odkaz. V roce 1997 založila Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, je členkou Femmes d’Europe, čestnou předsedkyní českého výboru UNICEF a aktivní členkou řady dalších českých i mezinárodních charitativních organizací. V současné době se vedle charitativní činnosti opět věnuje herectví a stala se patronkou Vogue Leaders.

Milena Králíčková

Milena Králíčková je lékařka a vysokoškolská pedagožka. Profesuru a atestace získala v oborech histologie a embryologie. Od února 2022 je rektorkou a historicky první ženou v čele Univerzity Karlovy. V letech 2014 až 2022 tamtéž působila jako prorektorka pro studijní záležitosti a od roku 2011 až do minulého roku vedla Ústav histologie a embryologie na Lékařské fakultě v Plzni.

Marie Pětová

Na FHS UK působí od roku 2002, dříve rovněž jako proděkanka pro rozvoj. Je filozofkou a architektkou, přednáší o fenomenologii a práci Martina Heideggera. Zabývá se také tematikou prolínání filozofie a architektury.

Iva Holmerová

Iva Holmerová je lékařkou se zaměřením na geriatrii a medicínu dlouhodobé péče, zakladatelkou Gerontologického centra v Praze 8 a stála také u zrodu České alzheimerovské společnosti. Na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy založila doktorský obor Studia dlouhověkosti (Longevity Studies). Působí rovněž v zahraničí, je hostující profesorkou University of the West Scotland a do loňského roku byla předsedkyní Alzheimer Europe. Za svoji celoživotní práci a šíření osvěty v oblasti dlouhověkosti byla oceněna Vědeckou radou Univerzity Karlovy.

Marie Rottrová

Marie Rottrová je česká zpěvačka a interpretka, hudební skladatelka, textařka a také moderátorka. Její písně Lásko voníš deštěm, Měli jsme se potkat dřív, Ten vůz už jel a mnoho dalších neztrácejí na popularitě dodnes. Získala řadu ocenění, včetně několika platinových desek. Svou kariéru ukončila roku 2011 sérií koncertů v největších halách v Čechách a na Slovensku, ale po dvou letech se vrátila zpět na pódium a koncertuje dodnes.

Gabriela Peacock

Gabriela Peacock se z úspěšné modelky stala ještě úspěšnější nutriční specialistkou. Vlastní praxi provozuje v Londýně už od roku 2011 a mezi její klienty patří řada známých osobností, včetně členů britské královské rodiny. Říká, že každá malá změna se počítá a své zkušenosti otiskla do knihy Úžasnější za 2 týdny.

Anita Valíková

Anita Valíková je zodpovedná za budovanie značiek Kérastase a Shu Uemura na 3 európskych trhoch. Dohliada na ich udržateľný rast naprieč online a offline kanálmi. Má viac než 10 rokov skúseností v oblasti B2B a B2C marketingu, prevažne v sfére beauty firiem.

Kateřina Jánská

V České spořitelně začínala před patnácti lety a postupně se vypracovala až na regionální ředitelku privátní klientely, Erste Private Banking. V rámci své práce se zaměřuje na oblast leadershipu a segment úspěšných žen.

Leyla Ertur

Po nástupu do společnosti H&M v roce 2000 pracovala na několika kontinentech a vedla týmy v různých oblastech včetně HR, výroby a řízení globálního dodavatelského řetězce. V lednu 2021 byla jmenována Head of Sustainability a stala se také členkou týmu výkonného managementu společnosti. Ve své roli je zodpovědná za řízení a implementaci udržitelnosti v celé H&M Group společně s globálním týmem více než 250 lidí.

Lucie Vidovićová

Je socioložka a sociální gerontoložka, spoluzakladatelka Centra pro výzkum stárnutí CERA při Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a spolupracovnice vědeckého hubu Národního institutu pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik SYRI. V roce 2018 byla zvolena viceprezidentkou výzkumné sekce pro stárnutí Mezinárodní sociologické asociace (ISA), kde působí také jako členka poradního orgánu pro rovnost, diverzitu a inkluzi.

Jaroslav Cibulka

Působí na ČVUT, kde pod vedením prof. Olgy Štěpánkové podílí na prestižním mezinárodním projektu DISTINCT. Zabývá se vývojem sociálně asistivní robotiky, takzvaných petbotů. Praktické zkušenosti získal jako výzkumný inženýr asistivních technologií na Metropolitní univerzitě v Oslu.

Jill Litt

Působí na Colorado School of Public Health a jako vedoucí výzkumná pracovnice v barcelonském Institutu globálního zdraví (ISGlobal). Má odborné znalosti v oblasti sociální psychologie, městského plánování a implementační vědy. V roce 2020 byla vybrána do čela nového konsorcia RECETAS, které vyvíjí a testuje intervence založené na sociálním předepisování v přírodě s cílem řešit osamělost a zahrnuje 13 partnerů v 6 městech v Latinské Americe, Evropě a Austrálii.

Senta Čermáková

Senta Čermáková je ředitelkou pro inovace v poradenské společnosti Deloitte. Vystudovala biokybernetiku a zaměřuje se na nové technologie. Mimo jiné také vyučuje kritické myšlení ve futurologii na mezinárodním programu CEMS na VŠE, vede program SheXO, který podporuje ženy na vedoucích pozicích, a je mentorkou programu Odyssey. Jako první žena získala v roce 2011 ocenění v soutěži Manažer roku.

Petr Šrámek

Petr Šrámek je zakladatelem LongevityTech.Fund a ředitelem Healthy Longevity Clinic. Pracoval pro kalifornskou Singularity University, spoluzaložil LongevityForum.eu a je členem představenstva několika biotechnologických firem. Buduje vědeckou, finanční a obchodní infrastrukturu, aby podpořil rychlejší přijetí technologií zásadně zlepšujících zdraví.

Miloš Čermák

Miloš Čermák je novinář a autor řady knih. Pracoval například v Reflexu či Hospodářských novinách. V letech 2001 až 2016 přednášel nová média na FSV UK. Píše pro Seznam Zprávy, natáčí dva úspěšné podcasty a vystupuje jako stand-up komik.

Alexandra Kala

Alexandra Kala je respektovanou odbornicí v oblasti nejmodernějších technologií dentální péče a vytrvalou propagátorkou zdravého životního stylu. Od roku 1997 stojí v čele společnosti Profimed zaměřené na profesionální péči o zdraví a estetiku zubů. Věnuje se propagaci celostního zdraví, longevity a udržitelného rozvoje a je podporovatelkou NF Neuron.

Alena Větrovcová

Alena Větrovcová působí jako marketing director v Zátiší Group, kde si za 25 let prošla všemi divizemi a různými pozicemi. Vystudovala marketing a komunikaci. Kromě práce pro jedinečnou značku je její vášní skvělé jídlo a jeho vliv na well-being.

Olga Bahníková

Olga Bahníková je vedoucí lékařkou specializované kliniky Aesthetology v centru Prahy. Estetické medicíně se věnuje od roku 2005. Ve své praxi využívá inovativní postupy, které vyvíjí společně s kolegy z USA. Sleduje trendy a novinky, podílí se na vývoji nových omlazovacích protokolů (rejuvenating procedures).

Pavla Marková

Pavla Marková je Coffee Ambassadorka značky Nespresso pro Českou republiku a Slovensko. Je garantem vysoké kvality kávy Nespresso a udržitelného přístupu k jejímu zpracování. Reprezentuje značku, sdílí kávové znalosti napříč odvětvím a představuje trendy v pití kávy.

Alessia Glaviano

Alessia Glaviano je vedoucí projektu Photo Vogue a ředitelkou festivalu Photo Vogue. Je přední osobností v panoramatu mezinárodní fotografické kritiky. V roce 2011 spustila Photo Vogue, inovativní platformu, na které mohou uživatelé sdílet své vlastní fotografie s vědomím, že se mohou spolehnout na kurátorský dohled profesionálních fotoeditorů. Platforma Photo Vogue, která nyní již dvanáctým rokem čítá více než 300 000 fotografů, od amatérů po profesionály, pocházejících z celého světa, byla obnovena na začátku roku 2022 s celosvětovou působností.

Petr Štefek

Petr Štefek má jako architekt dlouholetou odbornou praxi ve Velké Británii s rozsahem působnosti po celém světě. Ve spolupráci se společností Biotecture realizoval jeden z předních příkladů projektů zelené infrastruktury, Regal House na stanici metra Covent Garden. Aktuálně rozvíjí návrh experimentální laboratoře pro hudební syntezátory Soma. Spolu s Martinem Habinou a Tomášem Berkou se autorsky spolupodílí na obnově Paláce Morava, významné památky architekta Ernsta Wiesnera.

program

8:30 - 9:00

Registrace a snídaně

09:00 – 09:20

Záhájení konference

Michaela Seewald (vydavatelka Vogue CS)

Milena Králíčková (rektorka Univerzity Karlovy)

Marie Pětová (děkanka Fakulty humanitních studií UK)

Dagmar Havlová Veškrnová (patronka Vogue Leaders)

09:20 – 09:40

Burak Öymen o festivalu Harvest

Podnikatel Burak Öymen je spolumajitelem luxusního konceptu Harvest Kaplankaya, který se zaměřuje na péči o sebe samé, sebe navzájem i naši společnou planetu. Představí festival Harvest, který je inspirací pro well-being.

09:40 – 10:00

Tereza Maxová s Karolínou Kurkovou

Terezou Maxová v rozhovoru s Karolínou Kurkovou společně prozradí své náhledy na to, jak je důležité myslet na odpočinek a well-being, a podělí o své zkušenosti s festivalem Harvest.

10:00 – 10:30

Iva Holmerová

Lékařka a garantka studijního oboru Longevity studies na FHS UK

Téma: Co ví věda o dlouhověkosti

Iva Holmerová bude mluvit o tom, co vlastně znamená longevity a co pro sebe a svůj dlouhý život podle vědeckých poznatků můžeme udělat.

10:30 – 11:00

Sustainable coffee break by Nespresso

11:00 – 11:20

Gabriela Peacock

výživová poradkyně, autorka knihy Úžasnější za dva týdny a autorka konceptu doplňků stravy pod značkou GP Nutrition

Téma: Výživa pro dlouhověkost

V rozhovoru se Cindy Kerberovou představí své pojetí longevity a jak můžeme délku života ovlivnit kvalitní a dobře promyšlenou stravou, která se podepisuje nejen na zdraví, ale také na celkové pohodě duše i těla.

11:20 – 11:40

Leyla Ertur

Head of Sustainability, H&M Group

Téma: Budoucnost je udržitelná

Společnost H&M představí koncept rewear a cirkulární ekonomiky a to, jak společenskou zodpovědnost vůči budoucím generacím řeší právě ve fashion průmyslu.

11:40 – 12:40

Panelová diskuze: Longevity, krása a zdraví

Lucie Vidovićová (socioložka se specializací na problematiku stárnutí)

Anita Valíková (Kérastase – společenský přesah mentoringu a profesních sítí)

Olga Bahníková (vedoucí lékařka specializované kliniky Aesthetology)

Alena Větrovcová (marketing director Zátiší Catering)

Pavla Marková (Coffee ambasadorka Nespresso)

Moderuje: Cindy Kerberová

  • Trendy v prodlužování lidského života,
  • společenský přesah dlouhověkosti (aspekty CSR),
  • jak zpomalit stárnutí pleti, těla i mysli,
  • benefity moderní výživy, význam spánku,
  • společenské vazby v životě,
  • pohoda, rovnováha a zdravý přístup k životu,
  • biohacking: jak získat více energie.

12:40 – 13:40

Sustainable lunch by Zátiší

13:40 - 14:00

Jill Litt

University of Colorado

Téma: Město jako vesnice

Jill Litt se zabývá environmentálním zdravím, které má na dlouhověkosti významný podíl, bude mluvit například o doposud málo známém konceptu urban loneliness a longevity architektura.

14:00 – 15:00

Panelová diskuze: Longevity, inovace a technologie (smart řešení)

Petr Šrámek (zakladatel Longevity.Fund, investor, podnikatel a popularizátor AI a longevity)

Jaroslav Cibulka (ČVUT, katedra robotiky, spoluautor projektu „pet bot“, robotických mazlíčků, kteří pomáhají zachraňovat životy)

Kateřina Jánská (Erste Private Banking, Česká spořitelna)

Senta Čermáková (ředitelka pro inovace v poradenské společnosti Deloitte)

Alexandra Kala (Zakladatelka a majitelka společnosti Profimed, podporovatelka vědeckého poznání prostřednictvím NF NEURON)

Petr Štefek (architekt se zaměřením na udržitelnost a bioarchitekturu)

Moderuje: Miloš Čermák

  • Trendy v prodlužování lidského života,
  • umělá inteligence, robotika a nové technologie,
  • finanční plánování pro zajištěný život,
  • výhledy v energetickém, finančním a zdravotním sektoru,
  • bioarchitektura a soběstačné budovy.

15:00 – 15:30

Sustainable tea time by Ahmad Tea

15:30 – 16:00

Alessia Glaviano

Celosvětově řídí projekt Condé Nast – Photo Vogue

Téma: Zapojte se do PhotoVogue

Tvůrci z celého světa mají příležitost nastartovat kariéru s Vogue. Vybraní umělci získají možnost spolupracovat na editorialu a budou zařazeni do hlavní výstavy na PhotoVogue Festival 2023 v Miláně. Dva vítězové navíc získají grant na další uměleckou činnost.

16:30 – 18:00

Recepce a networking pro partnery a hosty Vogue Live 2023

vstupenky na prezenční / on-line konferenci

Prezenční vstupenka

Osobní účast na konferenci, program 9:00 – 18:00 + živý přenos přenášený na LED obrazovku v sále

Setkání s řečníky v době přestávek

Občerstvení po celý den

Partnerský program

Networking

Přístup k záznamu celé akce po dobu šesti měsíců

Dárek

Cena 3 590 CZK (early birds 2 590 CZK)

On-line konference:

Celodenní záznam konference

Program 9:00 - 17:00

Přístup k záznamu celé akce po dobu šesti měsíců

1 290 CZK (early birds 890 CZK)

koupit vstupenky

Místo: Fakulta humanitních studií, Univerzita Karlova

U on-line vstupného obdržíte odkaz pro přihlášení do on-line konference na zadanou e-mailovou adresu.

Účastí na konferenci Vogue Live výslovně souhlasíte s pořizováním fotografií a záznamů a jejich zveřejňováním.

FAQ

Konference se bude konat na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy, Pátkova 2137/5, 182 00 Praha 8

K dispozici bude parkoviště u vstupu do budovy Fakulty a v případě jeho zaplnění je v těsné blízkosti štěrkové parkoviště s kapacitou cca 50 automobilů.

Ano, na konferenci je pro vás občerstvení zajištěno po celý den.

Konference Vogue Live Talks bude primárně v českém jazyce.
koupit vstupenky